DROPS siūlų įvairovė

Kiekviena pluošto sruoga pačiame siūle vadinama vija. Skirtingi siūlai pagaminti iš skirtingo vijų kiekio. Nuo pluošto tipo, vijų skaičiaus ir verpimo būdo priklauso, koks bus gatavas siūlas, jo storumas ir svoris.

DROPS siūlai gaminami iš įvairių natūralių bei sintetinių pluoštų. DROPS daugiausia gamina siūlus iš vilnos, medvilnės, alpakos vilnos, lino, moheros ir šilko. Kiekvienas pluoštas turi tam tikrų savo savybių ir dažnai yra maišomi su kitais pluoštais.

Vilna

Vieni iš dažniausiai mezgime naudojamų siūlų – tai labai šilti vilnoniai siūlai, skirti žieminiams mezginiams. Jie patvarūs, jais lengva megzti, ypač tinka lygiam mezgimui. Tai labai universalūs siūlai, kuriuos puikiai galima derinti su kitais siūlais. Nuo to kaip suverpta vilna, priklauso, ar siūlai bus ploni ir gražūs, ar tankūs ir šiurkštūs.

Vilna yra išgaunama iš įvairių gyvūnų: avių, šunų, ožkų, kupranugarių, triušių. Kai kurių gyvūnų vilna turi tik jai būdingas tam tikras savybes, todėl turi specialius pavadinimus: kupranugario vilna, Alpaka (Lamos (alpakos) vilna) angora (angoros triušio vilna) moheris (ožkos vilna) kašmyras (kalnų ožkos vilna). Vilnonių verpalų privalumas – šilumos palaikymo, higroskopinės, aukšto elastingumo savybės, gaminiai iš vilnos nesiglamžo. Vilnos trūkumas tik toks kad nešiojant gaminį , susidaro gumuliukai. Tai labai priklauso nuo siūlo susukimo: kuo daugiau susuktas siūlas, tuo mažiau jis susivelia. Gamintojai šį trūkumą šalina dviem būdais: apdirba vilną specialiomis priemonėmis, prie vilnos prideda dirbtinio pluošto, tokio kaip akrilas, arba augalinio pluošto. Tokie priedai padeda ne tik sumažinti šį trūkumą, bet ir daro verpalus pigesniais.

Alpakos vilna – Alpaka

Alpakos vilna yra natūralus pluoštas gaunamas iš alpakos vilnos ir turi tokią pačią struktūrą kaip ir avių vilna. Tik alpakų vilna neturi lanolino, todėl neturi ir avies vilnai būdingo kvapo. Dar vienas skirtumasalpakos vilna yra tris kartus atsparesnė trinčiai už avies. Todėl nustebsite, kad alpakos drabužis yra nesunešiojamas ir išlieka kaip naujas. Pamatysite ir tai, kad vilna nesusivelia į gumuliukus, nes neturi lanolino ir geriau laiko formą. Skalbiasi taip pat geriau už kitas vilnas, nes paviršius yra lygus, visi nešvarumai lengvai nuslysta ir nelimpa.

Dėl mažo pluošto diametro alpakos vilna yra minkšta ir panaši į merino vilna. Tai minkštas, labai stiprus, prabangus ir šilko švelnumo natūralus pluoštas, iš kurio gaminami itin aukštos kokybės verpalai, kurie nealergizuoja ir tinka ypač jautrią odą turintiems žmonėms.

Alpakos vilna turi daug įvairių spalvų. Pagal amerikietišką spalvyną išskiriamos dvidešimt keturios alpakų vilnos spalvos. Dar gali skirtis ir vilnos blizgumas. Pasitaiko vilnos, kuri blizga, kaip šilkas prieš saulę. Vienų individų vilna lygi, kitų banguota. Vienų garbanos smulkios, kitų mikroskopiškai mažos. Kuo tankesnis banguotumas, tuo vilna vertingesnė. Dabar pasaulyje populiarėja natūralios vilnos gaminių spalvos, todėl alpakos su tokia vilnos įvairove ir šioje srityje nepralenkia nei vienas šio pasaulio gyvūnas.

Avių vilna

Avių vilna išgaunama iš avių ir yra ganėtinai stambus bei šiurkštus pluoštas. Tai pati populiariausia vilnos rūšis. Dvi ryškiausios vilnos savybės tai – gerai išlaiko šilumą ir puikiai tinka vėlimui. Vilnos išvaizda skiriasi priklausomai nuo avių rasės.

Merinosų avių vilna – Merino vilna

Tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna – minkšta ir gražiai susigarbanavusi. Kaip ir kitų avių vilna, merinosų vilna turi savyje natūralaus riebalo lanolino, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Drabužiai, pagaminti iš šios vilnos, sugeria ir išgarina drėgmę, puikiai leidžia odai kvėpuoti, palaiko pastovią kūno temperatūrą. Tai be galo švelni ir minkšta vilna, kuri ,,nesikandžioja“, todėl labai tinkama vaikučių ar jautrią odą turinčių žmonių drabužiams megzti. Kad panaikinti vilnos garbanėles, prieš suverpimą vilnos pluoštas yra chemiškai apdorojamas. Po tokio apdorojimo, siūlus pagamintus iš merino vilnos galima skalbti skalbimo mašina.

Ožkos vilna – Moheris

Tai iš angoros ožkų vilnos pagaminti pūkuoti siūlai. Dėl savo unikalaus pūkuotumo dažnai priskiriamas prie madingų siūlų. Norint sumažinti pūkuotumą, moherį galima derinti su kitais siūlais. Iš šių siūlų megztus gaminius reikia skalbti labai atsargiai ir būtinai iššukuoti.

Šilkas

Tai – natūralus, tamprus, baltyminis pluoštas, gaunamas iš įvairių šilkverpiu rūšių kokonų gijų. Šilko pluoštas yra vienas iš stipriausių natūralių pluoštų, kurį perdirbus išgaunami nuostabūs siūlai. Puikiai dera su kitais pluoštais, ypač su vilna. Šilkas palaiko šilumą, gerai sugeria drėgmę ir yra labai stiprūs, bei stabilią formą palaikantys siūlai. Todėl mezginiai nei traukiasi, nei tįsta. Dažant šilką natūraliomis spalvomis, išgaunamos nepaprastai gražios spalvos.

Medvilnė

Tai natūralaus augalinio pluošto siūlai, gaminami iš medvilnės sėklų plaukelių. Šie siūlai stiprūs, tinka vasariniams rūbams, megzti iškiliais raštais bei kiauraraščiu. Tai siūlai, kurie žiemą šildo, o vasara vėsina.

Linas

Gaminamas iš lino stiebų. Tai tvirtas ir lengvai plaunamas pluoštas. Jis gerai sugeria drėgmę, todėl labai tinka karštam klimatui. Linas būna standus ir turi tendenciją glamžytis, todėl dažniausiai maišomas su kitais pluoštais, pavyzdžiui, medvilne, kad būtų lengviau megzti ir patogu vilkėti.

Sintetiniai ir dirbtinio pluošto siūlai

Nailonas, poliesteris, viskozė ir kiti sintetiniai pluoštai yra lengvai pagaminami ir nebrangūs. Šias medžiagas gali naudoti tie, kuriuos vargina įvairios alergijos. Tačiau ši medžiaga ne tokia šilta ir atrodo pigiai. Nailonas, poliesteris ir akrilas yra bene labiausiai naudojamas pluoštas, kuris derinamas su įvairiais augaliniais bei gyvuliniais pluoštais, norint išgauti tvirto, subtilaus ar trapaus gaminio derinį.

 

 

 

 

IŠBANDYKITE SAVO LAIMĘ!

  • Sukite laimės ratą
  • sukti laimės ratą galima 1 kartą paroje
  • nuolaidos kodas negalioja akcijinėms prekėms
  • Jokios apgaulės
SĖKMĖS