Kaip pasirinkti siūlus?

Labai svarbu nuspręsti, kokius siūlus rinksitės, nes būtent nuo jų priklauso, kaip atrodys užbaigtas gaminys. Yra trys pagrindinės savybės, kurias turite įsidėmėti: siūlo storumas, pluošto sudėtis ir pluošto apdirbimas. Megzdami storais siūlais numegsite storą mezginį, o iš plonesniais –  jis bus plonesnis ir lengvesnis. Siūlai būna pagaminti iš gyvulių vilnos, augalų arba sintetiniai. Kiekvienas pluoštas pasižymi tam tikromis savybėmis, nuo kurių priklauso, koks bus mezgimo siūlas. Be to pluoštą galima apdoroti ir verpti  taip, kad išeitų tankus, susuktas, glotnus, lengvas arba pūkuotas siūlas. Derinant įvairius apdirbimo būdus išgaunama konkreti siūlo kokybė, nuo kurios priklauso, kokia bus Jūsų mezginio tekstūra bei kokybė.

Tad visų pirma turite apsispręsti norite megzti ar nerti:
Kojinės kasdieniniam naudojimui: jos tūrėtų būti šiltos, ganėtinai stiprios ir tinkamos plauti skalbimo mašina, todėl tinka siūlai, kurių sudėtyje yra vilnos ir truputėlis sintetikos, taip pat labai svarbu, kad siūlai būtų apdoroti ,,superwash“ būdu.

Sportiniai megztiniai, kepurės ir pirštinės– vaikams ir suaugusiems – mėgstantiems aktyvų laisvalaikį ir sportą: siūlai turi būti pakankamai atsparūs, kad Jums būtų gera ir šilta. Tokiems mezginiams svarbu, kad pasirinktumėte kokybiškus, labai stiprius, gerai susuktus verpalus. Dar viena svarbi savybė, kad siūlai būtų apdoroti ,,superwash“ būdu, kad galėtumėte mezginius skalbti skalbimo mašina.

Lengvi, minkšti ir švelnūs mezginiai: kaip taisyklė, kuo gražesnis siūlas, tuo laisviau jis yra suvytas. Mezginiai iš tokių siūlų būna lengvi, purūs ir puošnus. Todėl toks siūlas reikalauja ypač atsargaus skalbimo.

Minkštos moherinės skraistės, šaliai ir šalikai: tikrai nenusivilsite, jei pasirinksite ilgo plauko nesuvytus, bet su šilku sumaišytus siūlus. Mezginiai bus ypač lengvi ir purūs it pūkas.

Vasariniai rūbai: megzkite iš ilgo pluošto verpalų ir ganėtinai stiprių medvilninių siūlų arba verpalų mišinio, taip pat tinka verpalai apdoroti merserizavimo būdu, kas suteikia medvilnei blizgesio ir stiprumo. Siūlai su viskoze suteiks mezginiams blizgesio bei gyvybingumo.

Šlepetės, tašės, kumštinės pirštinės ir visa kitą ką galime velti: kad gautumėte kuo geresnį rezultatą reiktų pasirinkti kuo minkštesnius verpalus, rekomenduojama gryna vilna, kuri yra laisvai suverpta ir nera apdorota ,,SUPERWASH‘‘ būdu.